Blijedo izdanje u Rogatici za -3 (video i foto)

0

Fudbaleri „Romanije“ nisu uspjeli savladati u gostima ekipu „Mladosti“ iz Rogatice u blijedoj fudbalskoj predstavi pred oko 200 gledalaca. Rezultat nakon 90′ minuta je glasio 0:0. „Romin“ glavni konkurent za prvu ligu ekipa „Napretka“ iz Šepka je uspješno savladala kod kuće ekipu „Vlasenice“ rezultatom 2:0 i time stekla prednost od 3 boda.

„Roma“ je počela dobro, i ništa nije nagovještavalo loše izdanje u nastavku utakmice. Već u prvom minutu je priprijetio Knežević iz ugla, ali je lopta prohujala iznad gola. Već u sledećem napadu sa dvadesetak metara je šutirao Aleksić, loptu odbio golman Kulašević, na koju je natrčao Knežević i pogodio prečku, u nastavku akcije glavom šutira Erić, ali lopta prolazi tik iznad gola.

U 7′ minutu, nakon dobre akcije, Erić na ivici šesnaesterca prima loptu, vara svog čuvara i šutira pored desne stative. U nastavku pritisak „Romanije“ prestaje i sve što su gledaoci mogli vidjeti jeste nekoliko kornera i udaraca iz daljine koje je spriječila odbrana domaćina. U 35′ minutu poslije kontre „Romanije“, gostujući igrači oštro startuju sa leđa na Šuka, koji zadobija tešku povredu. Nakon pregleda u obližnjoj bolnicu ustanovljeno je da ju Šuku napukla desna cjevanica. Želimo brz oporavak našem igraču.

U drugom poluvremenu „Roma“ se budi, ali odlična odbrana „Mladosti“ odbija napade. Vrijedi istaći da „Mladost“ danas ni jednom nije uputila udarac ka golu gostiju i sva igra domaćina se svela na odbranu.

Kako se bližio kraj utakmice „Roma“ je pritiskala i stezala obruč oko gola, ali bez izglednijih šansi. Po boku su probijali Blagojević, Delipara i Novaović, ali svi njihovi centaršutevi su bez većih problema izbačeni iz šesnaesterca. Pred sam kraj utakmice u šesnaestercu je oboren Delipara, ali glavni sudija meča Krunić, nije pokazao na bijelu tačku. Meč je završen bez golova na radost domaćina, a na žalost naše ekipe, koja sada zaostaje tri boda za ekipom „Napretka“.

U sledećem kolu na Pale dolazi ekipa „Rudara“ iz Ugljevika – subota 04.04.2009. u 15 h.

Za Romaniju su nastupali:  Babović, Šuko (Pljevaljčić 35′), Kreštalica, Gutalj, Novaković, Aleksić, Delipara, Krezović, Erić (Blagojević 70′), Vilaret (Savić 80′), Knežević